TJ FC ZVÍKOV

Sportovní organizace s názvem TJ FC ZVÍKOV původně vznikla roku 1993 se záměrem vybudovat fotbalový klub a fotbalové hřiště. Jen snaha a úsilí neěkolika lidí nestačilo.

O nějakých čas později se v obci rozmohla volejbalová "horečka" v sále místního KD. Hráli všichni, kteří měli chuť se hýbat. V roce 2000 se poprvé uspořádal volejbalový turnaj a jako pořádající jsme si turnaj také vyhráli.

V sále se postupně hrál také stolní tenis, liný tenis, nohejbal a v současné době florbal.

SPORTOVNÍ AREÁL

V roce 2001 a počátkem roku 2002 začali zástupci TJ jednat s tehdejším zastupitelstvem o výstavbě nového sportovního hřiště na místě svozové skládky vedle nedokončené ČOV. Na počátku května po přidělení stavebního povolení se započalo s výstavbou sportovního hřiště. Ještě v témže roce se podařilo hřiště vybudovat, díky financím obce a práci řady místních občanů. Areál byl dokončen v září 2002 a 5. října slavnostně otevřen. Najdeme tu antukový tenisový kurt, na kterém se hraje i volejbal a nohejbal a který lze v případě potřeby přestavět na dvě volejbalová hřiště. Pro děti je tu dětské hřiště a pro všechny kiosek s občerstvením. Celkové náklady na vybudování sportovního areálu činily 750 tis. Kč.

V roce 2003 tu nákladem přes 200 tis. Kč vyrostlo ještě sociální zařízení a sklad.
Hřiště je hojně využíváno místními, ale pronajmout si ho může za úplatu každý. Sezona se tu otevírá v květnu a končí na přelomu září a října.

Každoročně je činnost na hřišti zahájena a ukončena turnajem v plácané. Dále pořádáme dva velké turnaje smíšených volejbalových družstev, a to v květnu a září. Na konci srpna se koná turnaj ženských týmů ve volejbale. Tradiční akcí je také vítání léta spojené s pečením bramboráků, vždy kolem 20. června.

Dále se tu hrají tenisové turnaje, muži mají své Masters a pak turnaj 8, hrajeme smíšenou čtyřhru, odehrály se dva turnaje v mužské čtyřhře a jeden v ženské čtyřhře. Uspořádali jsme také turnaj pro děti.

DALŠÍ SPORTOVNÍ  ČINNOST

V roce 2002 začal psát svoji historii také volejbalový kroužek dětí, své tréninky měli jak v sále, tak na hřišti. První volejbalové krůčky tady dělali Linda, Fanda, Lucka, Víťa, Tomáš, Dan, Ondra, Míla, Saša, Stáňa, Věra, Adéla, Bára a další. Tým dětí pod názvem ŽABIČKY pořádal turnaje ve Zvíkově a účastnil se turnajů v Ševětíně, odkud nikdy nepřijel s prázdnou. Řada dětí se dnes věnuje volejbalu v oddílech, které se účastní různých přeborů a ligových soutěží. Zejména zvíkovské dívky jsou členkami oddílu Bažantů na Hlincovce.

Vrcholem činnosti bylo vždy letní soustředění na Malši pod Římovem. Nejen o nich vypráví kronika, kterou si děti samy vedou.