LEDNÍ HOKEJ VE ZVÍKOVĚ

Založení hokejového týmu ve Zvíkově se událo na 2. svátek vánoční roku 1988. Tehdy byl na ploše zimního stadionu v Českých Budějovicích k vidění emotivní duel výběru ze Zvíkova proti soupeři ze Zalin. Hráči, kteří se hokej naučili na rybnících, si s pukem mezi mantinely nevěděli rady. Představa rybníkářů, že jednou budou hrát opravdový hokej se velmi pomalu začala stávat skutečností.

Parta zakladatelů hokejové tradice ve Zvíkově byla zároveň činná v rámci místního sboru dobrovolných hasičů v obci. V této době byl lední hokej chápán jako zimní doplněk k reprezentaci sboru na hasičských soutěžích. Tento stav trval v průběhu let 1999-2000.

Náš hokejový růst podpořilo zejména angažování vlastního brankáře na podzim roku 1999. V této době vznikl rovněž název PREDATORS ZVÍKOV a o něco později i logo. Obojí inspirované nováčkem zámořské NHL z Nashvillu. Klubové barva modrá a bílá byly zvoleny čistě prakticky - pro snadné odlišení od dresů soupeřů. Těmi byly výběry z okolních vesnic - Hlinové Hory, Hůrek, Libniče a samozřejmě ze Zalin. Nasazení nechybělo v žádném zápase, ovšem souboje s rivavem ze Zalin si získaly punc derby.

Od roku 2000 pořádáme každým rokem turnaj ve Veselí nad Lužnicí, hraný tradičně na Boží hod vánoční dopoledne.

Do roku 2003 tvořila osu týmu stále stejná zakladatelská parta doplněná o podobné nadšence ze Štěpánovic a místní dorostence. V dubnu 2003 tým přijal nabídku hrát od příští sezony Hokejovou ligu amatérů ve Veselí nad Lužnicí. Tento krok si vyžádal rozšíření členské základny. Vhodné spoluhráče jsme našli v týmu HC Hůrky a tato spolupráce trvá dodnes. Po necelých 5 letech od prvního kontaktu s ledem mezi mantinely, bojovali dne 21. září 2003 odchovanci zvíkovských rybníků o ligové body. Prvním soupeřem byl starý známý tým z Libniče. V rámci soutěže se také potkáváme s tradičním rivalem ze Zalin, dnes pod názvem Čejeni Kaliště.

Ligové zápolení přineslo tvrdé procitnutí do hokejové reality. Soupeři se ukázali jako lépe připravení a naše družstvo získávalo body spíše vyjímečně. Od prvního ročníku na nás zbývají boje o spodní místa v tabulce.

Vstup na ligovou scénu přinesl také svá pozitiva. Nelze přehlédnout, že s kvalitou našich soupeřů rostou také naše dovednosti, zlepšil se náš herní projev, s pokrytím nákladů na účast v organizované soutěži nám pomáhají sponzoři.

V současné době je na soiupisce hokejového klubu Zvíkovští predátoři 27 hráčů. Do nové sezony 2007/2008 vstoupil tým s cílem probojovat se do Play-off. Především však pokaždé vstupujeme na led s odhodláním zahrát si dobrý hokej.

více na  http://hla.borec.cz/

            http://www.hczvikov.czweb.org/

Ve dnech 4. - 6. dubna se zúčastnili zvíkovští hokejisté turnaje amatérských družstev v Brně. Více o této akci si můžete přečíst na

           http://www.ahl.cz/