E - kronika

Rok 2006

Rok 2006

Ve dnech 20. – 21. 10. se konaly komunální volby, které změnily složení zastupitelstva obce.  Ve volbách kandidovaly 4 volební strany a sdružení.  Za KDU-ČSL byli do zastupitelstva zvoleni Josef Šafář, Josef Květoň a Václav Tůma. Sdružení nezávislých kandidátů dodalo rovněž 3 zastupitele – Anna Konopovou, Josefa Klaboucha a Jiřího Klimeše. Za ČSSD byli zvoleni Jaroslav Tájek a Jan Mareš a za KSČM Jaroslav Kadlec.

Složení zastupitelstva se oproti předcházejícímu volebnímu období změnilo, ale především došlo ke změně na místě starosty. Novým starostou obce byl zvolen dřívější místostarosta, teprve 32 letý  Josef Šafář, obec zachovala systém 2 místostarostů, stali se jimi Anna Konopová a Václav Tůma.

Ustavující zasedání zastupitelstva se konalo 6. listopadu, poděkovalo za dlouholetou práci pro obec panu Janu Novotnému a mohlo se pustit do práce.

První viditelnou akcí v obci byla úprava veřejné zeleně, obec čerpala dotac, a tak se z této dotace vysadily stromy do prostoru  za rybníkem Nový, kolem obtokové stoky kolem rybníka Nový i pod betonárnu.

Nové zastupitelstvo pak muselo řešit i jednu nepříjemnost, která se týkala majetkové a provozní evidence kanalizace.

Na konci roku se jako obvykle sešli v KD Zvíkov důchodci na svém tradičním adventním posezení. Ve vsi se ujala nová tradice – zpívání koled pod vánočním stromem.  První vánoční strom byl vztyčen u požární nádrže a potěšil mnohé Zvíkováky, kteří si přáli, aby i u nás v obci zářil ozdobený vánoční strom. K němu se přenesla tradice, která původně vznikla na kiosku u sportovního areálu. A tak se sešli lidé, kteří se chtěli s ostatními pozdravit, popřát si spokojené prožití vánočních svátků, zazpívat několik koled a zahřát se horkým punčem nebo čajem.

V roce 2006 nás opustili

Karel Kraus, který zemřel po těžké nemoci ve věku nedožitých 63 let. Pan Kraus byl v obci známý jako hostinský a kuchař, člen zastupitelstva i jako spoluprovozovatel prvního soukromého obchodu s potravinami v obci.

Ve věku 69 let zemřel pan Karel Reindl z Ortvínovic. Také on byl dlouholetým členem obecního zastupitelstva, volebních komisí a zemědělského družstva.

V zemědělství pracoval celý život také pan Stanislav Hanzal, který zemřel ve věku 64 let.

 

Jediným narozeným dítětem v obci byl Jan Brom, prvorozený syn Markéty a Václava Bromových.

Z obce se odstěhovali– Pavel Kochlöfl, Lukáš Makovička, Josef Primus a Miroslav Tájek.

K trvalému pobytu se přihlásili  - Vávra Jiří, Vávrová Renata, Vávrová Renata ml., Pavel Vítek, Prchalová Jindřiška, Jungmannovi – Jindřiška, Denisa, Lubomír a Matyáš, Brom Václav, Bromová Markéta, Tůma Miroslav a Roshkaynyuk Yevheniy.